NK Omladinac Mionica - Vijesti
NK Omladinac Mionica

Omladinac ipak nije jesenji prvak!!!!
NK Omladinac on 12/21/2007 at 6:51pm (UTC)
 Omladinac u Bosanskoj Bijeloj nije uspio da dođe do sva tri boda.Omladinac je odigrao sa neslavnih 0:0,i zbog toga nije prešao na čelnu poziciju.Ipak ne treba žaliti za tim bodovima,već treba optimistično čekati drugu polusezonu.Najbolji strijelac Omladinca u ovoj polusezoni je Kešinović Hasan sa 11 postignutih pogodaka,na drugom mjestu strijelaca Omladinca je Gajčević Marijan sa 7 pogodaka,na trećem mjestu je Hanić Admir sa 6 pogdaka,i na četvrtom mjestu je mladi Bratanović Alen.Omladinac će ući u drugu polusezonu sa zaostatkom za Slavenom od jedan bod.Omladincu će biti veoma teško jer ima težak raspored,prve dvije utakmice ide u goste Mladosti iz Puračića i Radniku iz Lipnice.

Omladinac-Hajduk
NK Omladinac Mionica on 11/14/2007 at 9:43pm (UTC)
 U okviru 16.kola 2.lige FBiH Omladinac je na "Lipiku" ugostio ekipu iz Orašja,Hajduka.Utakmicu je pratilo veliki broj navijača.Vrijeme je bilo odlično za igru,što su domaći igrači i iskoristili.Omladinac je istrčao u sljedećem sasatavu:Omerčić(od 54.min Ćeskinović),Čolić,Omerčić N.(od 73.min Malinović),Huseinagić,Bratanović,Tučić,Sprečaković,
Gajčević,Topčagić(od 35.min Pašalić),Hanić,Kešinović.Već u 5 min. gol je postigao Hanić time je otvorio golijadu na utakmici.Hanić je pogodio još tri puta mrežu protivnika.Da je Omladinac bio bolji pokazuje to da su pogodili pet puta okvir gola(triput stativu i dvaput prečku).Golove za Omladinac postigli Kešinović tri puta,Pašalić jednom i Kešinović jednom.Konačni rezultat 9:1.Ovo je najveća pobjeda Omladinca u 2.lizi FBiH.Omladinac je pobjedom nad Hajdukom prešao na vodeću poziciju,a Slaven porazom u Dubokom Potoku pao na drugo mjesto."U OVOM KOLU JE POSTIGNUTO UKUPNO 50 GOLOVA"

Dinamo-Omladinac
NK Omladinac on 11/05/2007 at 9:24pm (UTC)
 U okviru 15. kola II lige FBiH Dinamo iz Donje Mahale je ugostio lidera tabele Omladinca.Vrijeme je bilo hladno,teren je natopljen vodom.Utakmica se odigrala pred oko 320 ljubitelja nogometa/fudbala,sa početkom u 13:00 sati.Omladinac je istrčao u sljdećem sastavu:Omerčić,Mahmutović,Huseinagić,Mešanović(od 68 min.Šerbedžić),Imamović(od 75 min.Čolić),Tučić,Sprečaković,Gajčević,Bratanović,Kešinović,Topčagić(od 3 min.Hanić).Utakmicu su otvorili dobro i Dinamo i Omladinac,ali je Omladinac češće dolazio u priliku da ugrozi gol Dinama i falio je završni šut.Omladinac je nizao napad za napadom,ali nije bilo realizcije.I domaćini su imali svojih prigoda,dolazili su dvaput ispred golmana 1-1,ali nisu bili skoncentrisani.Takav sistem se igrao sve do 30 minute,kada je Bratanović,koji je odigrao bezprijekorno dobro,uputo loptu u šesnesterac domaćina.Najbolje se u gužvi snašao Kešinović koji efektno daje gol ,makazicama,sa nekih desetak metara.Tada se sve činilo dobro za Omladinac.Pred sami kraj prvog poluvremena Dinamo je uspio postići gol,odbrana Omladinca je zaspala na trenutak što je domaćin i iskoristio.Na odmor se otišlo izjednačenim rezultatom 1:1.U drugom poluvremenom domaćin je krenuo agresivno,i nakon 3 minute igranja domaćini su postigli sjajan pogodak.Nije prošlo dugo,kada domaćini pvećaju prednost.U 50 minuti domaćini su postigli gol za 3:1.Ponovo u 52 minuti domaćini postižu gol za 4:1.I konačnih 4:2 postavlja Hanić.Omladinac je sada na drugom mjestu sa.

Dobro izdanje Omladinca protiv Bosne
NK Omladinac Mionica on 10/29/2007 at 12:09am (UTC)
 Danas (28.10.2007) Omladinac je odigrao prvenstveni meč sa Bosnom iz Kalesije.Vrijeme je bilo loše,lopta se nije mogla kretati po terenu jer je teren bio natopljen vodom,no to nije spriječilo igrače da odigraju dobru utakmicu.Najprije u 16 min. Gajčević iz slobodnog udarca sa ivice šesnesterca pogađa gol,te domaćine dovodi u vodstvo.Potom u 17.minuti igrač Bosne dobija direktan crveni karton.I u 43 min. Imamović postiže konačnih 2 naprema 0.Omladinac je sa prvi sa bodom razlike od Slavena!